Jak nejlépe řídit skleník, aby rajčata rostla prakticky pořád?

Provoz dvou kogeneračních jednotek a osvětlení v hydroponických sklenících o rozloze 6,6 hektarů v jihomoravských Tvrdonicích řídíme tak, aby byl skutečně efektivní.

Klíčem jsou nejmodernější technologie

Každý z nás si již zvykl na čerstvá voňavá lokální rajčata po celý rok. K tomu, abychom si pochutnávali na rajčatech či jiné zelenině i v zimě jsou zapotřebí velkoplošné skleníky s umělým osvětlením, které je nezbytné pro růst rostlin. Ve sklenících se pěstují rajčata takzvaným hydroponickým způsobem, což znamená, že každá rostlina je napřímo zásobována vodou s živinami. Tato metoda je využívána také ve sklenících v Tvrdonicích na jižní Moravě, jednoho z největších producentů rajčat v České republice, kde řídíme provoz dvou kogeneračních jednotek o výkonu 4 MWe, a k tomu navíc i provoz osvětlení skleníků o síle 3,8 MWe.  

1 milion Kč ročně
dodatečný výnos

2
kogenerační jednotky

4 MWe 
celkový výkon KGJ

produkt:
flexibilita

3000 MTH/rok
počet provozních hodin


Flexibilita si nejlépe rozumí s těmito technologiemi:

  • kogenerační jednotky
  • osvětlení skleníků

Zvládáme i nejpřísnější standardy

Na rozloze 6,6 hektarů skleníkové plochy pěstuje náš zákazník Jižní Morava, a.s. zdravou rychlenou zeleninu. Zeleninu pěstují bez chemie, systémem biologické ochrany, který zaručuje vysokou kvalitu a trvanlivost plodů, navíc dodržují podmínky pro certifikaci zdravé nezávadné potraviny HACCP.  Aby zelenina dosáhla tak vysoké kvality, musí se ve sklenících dodržovat velmi přísné podmínky provozu. Všechny je bez problému dodržujeme pří flexibilním řízení kogeneračních jednotek ve skleníku a při provozu osvětlení. 

Za ziskem stojí matematika

Zákazníkovi zaručujeme současný provoz KGJ při provozu osvětlení za účelem minimalizace nákladů na distribuci elektřiny, bereme ohled na stav nabití akumulační jednotky, optimalizujeme roční provoz na 3000 MTH KVET, garantujeme povinné projezdy v zimních měsících a minimální souvislou dobu provozu KGJ, aby rostliny měli dostatečný čas, který potřebují na spotřebování CO. S produktem flexibilita a také díky naším analytickým a matematickým modelům dosahuje skleník dodatečných výnosů z běžného provozu.  

Začněte analýzou efektivity

Proč se připojit k agregátoru flexibility? Analýza efektivity
vám ukáže konkrétní finanční přínos.